Ką daryti, kad pagerėtų mokymosi rezultatai? I dalis
Ką tik 2022-iesiems persiritus į 2023-iuosius, greitai baigsis ir pirmasis pusmetis mokykloje. Galbūt jauti kartėlį dėl įvertinimų ir suki galvą, ką daryti, kad kitą pusmetį iš matematikos išvestų teigiamą? O gal esi maksimalistas, kuriam atrodo, kad vis nepasieki norimų rezultatų? Nebežinai, ko imtis, nes, regis, padarei viską… Jei nežinai, nuo ko pradėti, kad kito pusmečio rezultatai mokykloje džiugintų ir tave, ir tavo tėvus, ir mokytojus gali pradėti nuo patarimų, pateiktų šiame straipsnyje.
Remdamiesi prestižine Oksfordo Karališkąja akademija, COREPETITUS rekomenduoja pirmiausia pažvelgti į priežastis, kodėl nepavyksta pasiekti norimų rezultatų. Ir tuomet apgalvoti žingsnius, padėsiančius problemą išspręsti.
Nenuvertink savo galimybių
Tad jeigu nori turėti daugiau galimybių ateityje, pirmiausia patariame pradėti galvoti, kad tu gali tas galimybes turėti. Tiesiog reikia daugiau pasistengti. Užuot iškart galvojęs, kad nepavyks suprasti sudėtingų matematikos uždavinių ar perprasti, ką autorius turėjo omenyje viename ar kitame kūrinyje, rekomenduojame galvoti, kad suprasti pavyks, tiesiog nuo šiol įdėsi daugiau darbo. Pradėjęs tikėti savo jėgomis pagerinti rezultatus, turėsi ir daugiau motyvacijos mokytis. Taip pasikeitęs mąstymo būdas padės įgyvendinti ir kitus žingsnius.
Apgalvok, kokios sritys ir kodėl yra tavo silpnoji vieta
Pagalvok:
-
Ar tavo įvertinimai bendrai mažėjo paskutiniu metu, ar suprastėjo tik kurios nors vienos, ar kelių disciplinų pažymiai?
-
Ar tavo įvertinimai visad mažesni, kurioje nors vienoje disciplinoje?
Tikriausiai, jau žinai atsakymus į šiuos klausimus. Visgi, susirašius pažymius popieriaus lape ar net pasidarius grafiką, kaip jie kito, gali susidaryti aiškesnis vaizdas, kur slypi problema.
Dabar pagalvok apie priežastis, kodėl tau nepavyksta išpildyti viso savo potencialo? Kodėl įvertinimai yra prastesni nei norėtum?
-
Galbūt yra išorinių faktorių, lėmusių tavo pažymių prastėjimą? Pavyzdžiui, sunkumai šeimoje ar bendravimo iššūkiai mokykloje? Perėjimas į stipresnę gimnaziją? Ar pasikeitęs kurio nors dalyko mokytojas?
-
Galbūt kyla sunkumų su tam tikrais mokymosi įgūdžiais? Pavyzdžiui, sunkiai sekasi dėlioti mintis raštu ar vestis kokybiškus konspektus?
-
Galbūt netinka mokymosi metodai?
Visi šie dalykai gali turėti įtakos tavo mokymosi rezultatams. Jeigu atpažįsti, kur slypi problema, gali pradėti ją spręsti. Galbūt tau prireiks kitų pagalbos, jeigu problema išorinė. O jeigu problema slypi mokymesi, šio straipsnio I ir II dalyje rasi keletą pasiūlymų, kaip gali tai pakeisti.
Atidžiau klausykis per pamokas ir užduok klausimus
-
Užuot kalbėjęs su draugais ar leidęs sau skrajoti mintyse, stenkis įsiklausyti, ką kalba mokytoja.
-
Automatiškai nepersirašinėk to, ką matai lentoje ar skaidrėse – pirmiausia pasistenk suprasti turinį.
-
Veskis aiškius užrašus, kad po kurio laiko pavyktų suprasti, kas juose parašyta.
-
Būk drąsus klausti, jeigu ko nors nesupranti, ar nori pasitikslinti su mokytoja. Paklausti yra kur kas paprasčiau negu papildomai ieškotis informacijos knygose ar internete. Mokytojai tikrai negalvos apie tave prasčiau, jei pakelsi ranką. Tai kaip tik gali jiems parodyti, kad stengiesi dalyvauti pamokoje.
Atkreipk dėmesį į savo laiko planavimo ir tvarkos įpročius
-
Pasistenk palaikyti savo darbo vietą tvarkingą, o užrašus ir knygas sudėtas taip, kad išties žinotum, kas kur yra.
-
Apgalvok, kaip planuoji savo laiką. Tai padės produktyviai paskirstyti laiką ir atrasti, kada gali skirti daugiau dėmesio mokytis problemines disciplinas.
-
Pasirašyk asmeninę dienotvarkę, kurioje aiškiai paskirstytum laiką mokyklai, būreliams, kasdieninėms užduotims ir pasiliktum užtektinai laiko namų darbams.
-
Skirk papildomo laiko dalykams ar temoms, kurias įsivardinai, kaip problemines. Jeigu jiems iki šiol skyrei mažiausiai dėmesio, tai ir gali būti priežastis, kodėl jie nesiseka.
Nebešvaistyk laiko
Rinkis korepetitorių pagalbą
Taigi, raginame pirmiausia pamėginti suprasti, kodėl kyla mokymosi sunkumai. O tuomet išbandyti metodus, galinčius padėti išgelbėti kito pusmečio įvertinimus. Daugiau patarimų, kaip tai padaryti, galėsi rasti antrojoje straipsnio dalyje.
Jeigu ieškote gero korepetitoriaus čia ir dabar, kviečiame registruotis užsiėmimams.