2025-01-07

Matematikos tarpinis patikrinimas – kaip pasiruošti?

Labai svarbi dabartinės ugdymo programos dalis – tarpiniai patikrinimai. Pagal Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) paskelbtą informaciją, visi 11 klasės moksleiviai, nuo 2024 metų turės laikyti privalomų ir pasirenkamų dalykų tarpinius patikrinimus. Jie sudarys net 40 % brandos egzamino, laikomo po 12-os klasės, įvertinimo. Nuneigti tarpinio matematikos patikrinimo svarbos negalima. Jo rezultatai padės pasiekti tikslus – įstoti į geresnę aukštąją mokyklą, gauti geresnius galutinius rezultatus ir ramiau jaustis prieš pagrindinį brandos egzaminą. Tačiau kaip jam pasiruošti? Corepetitus.lt komanda parengė trumpą gidą, kuris gali būti naudingas kiekvienam(-ai) moksleiviui(-ei).

Visų pirma – dabartinio lygio įsivertinimas

Norint gauti geriausią įvertinimą reikėtų tiksliai žinoti savo stiprybes bei silpnybes matematikoje. Kiekvienas vaikas yra individualus, turi unikalų „žinių bagažą“ bei mokosi savo tempu. Tad reikia pasiruošimo bei pasitikrinti, kokiose srityse reikėtų daugiausiai dėmesio.

Pažymiai bei paprastas pokalbis su moksleiviais gali būti neblogas startas.

Pažymiai leidžia nustatyti, kokiose temose gimnazistai jaučiasi stipriausiai, o kurie subjektai labiausiai neramina. Visgi, vien tik pažymiais remtis negalima, kadangi jeigu pradžioje mokinys temą suprato ne taip gerai, bet vėliau papildomai pasistengė ir pažymį pasitaisė, bet vedamas dviejų įvertinimų vidurkis – galutinis rezultatas nebūtinai yra pats geriausias. Taip pat ir su tomis temomis, iš kurių prieš tai gautas geras įvertinimas, bet esmė ar detalės vėliau pasimiršta.

Geriausia – atlikti bandomuosius testus ar pamėginti spręsti po keletą užduočių iš skirtingų temų pratybų sąsiuviniuose ar internetinių šaltinių. Tada realiu laiku pavyks pamatyti, į kokius dalykus vertės atkreipti daugiausiai dėmesio.

Patys gimnazistai neretai irgi geriausiai žino, kas kiša koją, o kokios temos yra lengviau perprantamos.

Antra dalis – realūs lūkesčiai bei streso mažinimas

Tarpinis matematikos patikrinimas daug ką neramina. Vaikai tikrai išgyvena stresą, kadangi dabar nepakanka tik ruoštis egzaminams, po 12-os klasės dirbti ir ruoštis reikia nuolat.

Dėl šios priežasties individualių pamokų bei individualaus darbo su mokytojais ir/ar korepetitoriais svarba išaugo. Tai leidžia užkamšyti spragas bei skirti kokybiško laiko svarbioms temoms. Na, o žinodami, kad daug ruošėsi, atžalos gali ramiau jaustis prieš patikrinimą. Daug ką lemia ir padrąsinimai iš tėvų, korepetitorių, mokytojų ar kitos artimos aplinkos. Klysti žmogiška, tad reikėtų, kad mergina ar vaikinas suprastų, jog svarbiausia dirbti bei ruoštis, o rezultatas tada bus pasiekiamas. Pagal esamas žinias bei įdėtą darbą galima susikurti realistiškus lūkesčius, kurie nekeltų spaudimo bei leistų vaikui eiti į patikrinimą kuo labiau atsipalaidavus.

Daugybė akademinės psichologijos ekspertų bei su moksleiviais dirbančių vaikų psichologų pastebi sąryšį tarp to, kad atsipalaidavę moksleiviai išlaiko geresnę koncentraciją testų metu bei rodo stipresnius rezultatus atsimindami detales ar dalykus, kuriuos jau mokėsi.

Su Corepetitus.lt korepetitoriais besimokę moksleiviai sako, kad vienas svarbiausių dalykų, jog individualios online matematikos pamokos padėjo jaustis užtikrinčiau ir dėl to pavyksta įsisavinti svarbią medžiagą net artėjant patikrinimams.

Trečia dalis – programos ir galimų temų pažinimas

Kadangi matematikos tarpinis patikrinimas yra nauja mokymosi programos dalis, ruošimuisi tinkamų pavyzdžių yra nedaug. Po vieną kiekvieno dalyko patikrinimo pavyzdį galima rasti beta.etestavimas.lt platformoje.

Dėl to labai svarbu nepalikti spragų. NŠA sukūrė sistemą išskaidyti mokymosi krūvį dalimis, tačiau dėl to negalima apleisti mokymosi proceso.

NŠA interneto svetainėje net nurodyta, kad:

Per tarpinį patikrinimą surinkęs ne mažiau kaip 35 taškus iš 40 galimų, abiturientas ateis į valstybinį egzaminą žinodamas, kad jis jau išlaikytas, kad ir kiek taškų per jį surinktų.

Tai tik dar labiau įrodo, kad ieškoti informacijos, svarbių užduočių ir pagalbos iš korepetitorių yra svarbu. Labai geras rezultatas per tarpinį patikrinimą smarkiai sumažina naštą 12-oje klasėje.

Vienuoliktoje klasėje moksleiviai jau nagrinėja sudėtingas matematines temas. Krūvis, kuris tenka gimnazistams, norintiems geriausių rezultatų, yra tikrai didelis. Vien priešpaskutiniais metais mokykloje nagrinėjamos tokios temos kaip:

  • Reiškinių pertvarkiai;
  • Lygtys ir jų sistemos;
  • Sudėtingi tekstiniai uždaviniai;
  • Statistika;
  • Planimetrijos bei stereometrijos uždaviniai;
  • Laipsniai, šaknys bei logaritmai;
  • Trigonometrija, progresijos;
  • Funkcijos;
  • Daug kitų.

Na, o taip pat reikia nepamiršti, kad tarpinis matematikos patikrinimas gali įtraukti ir dalykus iš 1-10 klasių kurso, tad mokiniams tenkantis krūvis negali būti nuvertinamas. Negalima visko pasilikti paskutinėms savaitėms mat tada tiesiog fiziškai nepavyks visko aprėpti. Juo labiau – tarpiniai patikrinimai ruošiami ne tik matematikai, bet ir lietuvių kalbai, užsienio kalbai, visuomeninio, gamtamokslinio bei technologinio ugdymo dalykams.

Kaip Corepetitus.lt korepetitoriai padeda ruoštis tarpiniam matematikos patikrinimui?

Matematika – vienas iš tų dalykų, kuriame labai jaučiasi vaikų žinių skirtumai. Kiekvienas sudėtingų problemų sprendimus randa skirtingu greičiu bei perpranta nevienodais būdais. Mokytojas, dirbantis su gausia klase, gali tiesiog nerasti pakankamai laiko, kad kiekvienam mokiniui vienodai stipriai išaiškintų kiekvieną temą.

Tačiau, kai ant nosies tarpinis matematikos patikrinimas 11 klasei, reikia aktyviai ieškoti sprendimų. Corepetitus.lt paslaugos – puikus sprendimas tėvams ir vaikams, kurie nori kuo geresnių rezultatų, pavargo nuo streso bei siekia atverti sau kuo daugiau durų ateityje.

Užsiregistravus pamokoms, suvedame jus su korepetitoriumi, kurio mokymo stilius bei stiprybės būtų naudingiausios jūsų atžalai. Tada, po įvadinių susitikimų sudaromas individualus mokymosi planas, stengiamasi, kad vaikas gautų reikiamą dėmesį, turėtų kuo daugiau praktikos bei nebijotų klysti. Geriausia, kad mokytis online galima tiesiog iš namų. Nebereikia ieškoti korepetitorių tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje ar jūsų vietovėje. Toks lankstumas leidžia vaikams derinti kitą užklasinę veiklą su korepetitoriaus pamokomis.

Jeigu domina galimybė suteikti vaikui daugiau užtikrintumo prieš vienus svarbiausių išbandymų jo akademiniame kelyje bei paslaugų kaina bei daugiau informacijos – jau dabar kreipkitės į mus nurodytais kontaktais!

Kiti įrašai
2024-12-23

Kiekviena kalba turi savo alfabetą, vadinamąją abėcėlę. Mūsų kalba – ne išimtis. Iš tiesų, tai lietuvių kalbos abėcėlė yra unikali. …

2024-12-03

Kiekvienas vaikas nusipelno turėti galimybę mokytis, augti ir siekti savo svajonių. Deja, ne visi tam turi lygias sąlygas. Corepetitus tiki, …

2024-11-07

Anglų kalbos mokymasis yra standartizuotas pagal lygius. Mokymosi kursai, pamokos mokykloje bei egzaminai yra ruošiami taip, kad patikrintų ar moksleiviai …

Prenumeruokite naujienlaiškį
  • Išskirtiniai pasiūlymai ir nuolaidos
  • Dovanos ir malonios staigmenos
  • Renginiai ir seminarai
  • Naudingos mokymosi gairės ir patarimai
  • Sėkmės istorijos ir įkvėpimas